Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022  |  Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała prezentują się wspaniale. Pachną i zachwycają kolorem i formą.

Dla najukochańszych, najdzielniejszych, najmądrzejszych tatusiów na świecie:

Najmłodsi z gminy Sękowa również potrafią się świetnie bawić! Wakacje przed nami więc postanowiliśmy poszaleć do imprezowej muzyki. 🎶🎵
A czy Wy lubicie disco polo? 🙉🥳☀️😅😎🤗🎉
Przesyłamy Wam dużo pozytywnej energii!
EKIPA ZUMBY

Rozpoczynamy nabór na warsztaty filmowe pt. "Dwaj nafciarze-patrioci: Łukasiewicz/ Długosz". Więcej informacji szczegółowych - niebawem.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnienia ❤
Jacek Żerański lubi biegać na nartach, pływać kajakiem, jeździć rowerem, biegać po górkach i brać udział w nietypowych podróżach. Ostatnio przyjechał... rowerem z Wenecji do Sękowej Już 1 lipca gościmy go w CNB w Krzywej o godz.18.00

Dzisiaj w Gminie Sękowa odbyły się Senioriada 2022.To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia.
Po oficjalnym powitaniu głos zabrała Wójt Gminy Małgorzata Małuch,Sekretarz Michał Diduch oraz Przewidniczący Rady Bogusław Moroń.Szczególne słowa skierowali do seniorów, podkreślili,że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha a wówczas wiek się nie liczy.
W części artystycznej wystąpił Mateusz Mijal.Punktem programu, który najbardziej zaangażował wszystkich, to pokaz mody w kapeluszach, które powstały według mojego projektu.Spotkanie obfitowało w rozmowy, śmiech, śpiew i taniec. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, oraz fakt, że się o nich pamięta.
Iwona Tumidajewicz

✅️Mamy to🎹🎸🎼🎤🎶
✅️Zarząd Województwa Małopolskiego udzielił wsparcia w wysokości 7100 zł na poniższy rodzaj zadania publicznego
kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego
pt,,śpiewamy piosenki o nadzieji dla pokoju"
✅️No to ruszamy
✅Wnioskodawca️:Stowarzyszenie pogranicza❤❤❤

✅️Mamy to🤗 80.000 zł 🥳🥳🥳🥳
✅️Eko-aktywizacja mieszkańców Gminy Sękowa
✅️Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej, działając w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pogranicza, pozyskał środki z Programu Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, edycja 2022.
✅️Celem projektu jest edukacja i aktywizacja mieszkańców gminy Sękowa działających w organizacjach pozarządowych w zakresie działalności ekologicznej.
✅️Cele zostaną zrealizowane w formie warsztatów edukacyjnych oraz przygotowania inicjatyw oddolnych służących ekologii i zrównoważonemu rozwojowi gminy. ✅️Wnioskodawcy chcą zainicjować współpracę pomiędzy działaczami organizacji pozarządowych, które mają siedzibę na terenie gminy Sękowa oraz rolnikami i grupami nieformalnymi, aby jak najszerzej zainteresować ekologią mieszkańców.
✅️UWAGA
✅️Uzdrowisko w Wapiennem
✅️Stoiska wystawiennicze są
do dyspozycji rekodzielnikow oraz twórców ludowych.
✅️Zapraszamy również producentów miodów,produktów rolnych.
✅️Stoiska są nieodpłatne.
Zapraszamy
Na zbliżający się Dzień Ojca przedszkolaki pod okiem pani Karoliny przygotowały modelinowe autka!
Mają one formę breloczków. Z pewnością sprawią tatusiom radoś
Wakacje tuż tuż, to już ostatnia prosta!
Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić ten czas, zapraszamy do nas!
Wszystkie dzieci z Gminy Sękowa mogą spędzić wakacje aktywnie i twórczo pod okiem instruktorów z GOK!
Spotykamy się 27 czerwca o godz. 9:00!
Dzień Produktu Regionalnego za nami.
Impreza powstała z inicjatywy Gminy Sękowa.Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Z założenia: impreza ma na celu promowanie lokalnego produktu regionalnego, marki KARPATING m.in.karpia zatorskiego, piernika kasztelańskiego, rękodzieła, produktów z regionu, ale również prezentację najmniejszego uzdrowiska, jakim jest Wapienne.
Rozpoczęliśmy powitaniem gości,występem najmłodszych mieszkańców z Ropicy Górnej.Zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Sękowa Michał Diduch,Radni Gminy Sękowa na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Moroniem.
Po oficjalnym przywitaniu, nastąpiła prezentacja stoisk.Gościliśmy Uzdrowisko Wysowa-Zdrój, Grzegorz Szpila (koronka klockowa) Bobowa, Pasieka na Zastawiu (miody i art.z propolisem) Miejsce, Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki (ciasta, gastronomia),KGW Pogorzanie ,Anna Dobrowolska (Krywulka), Rodzina Bodak (wyroby z drewna).
Nie zabrakło licznych zabaw z udziałem Grupy animacyjnej ZWARIOWANI, były gry i zabawy.
Na scenie Amfiteatru wystąpiła Orkiestra Dęta z mażoretkami z Dominikowic oraz uczniowie GOK w Sękowej.
Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Vis a Vis.
Największym zainteresowaniem cieszył sie konkurs, który zorganizowały Polskie Piekarnie z Libuszy, podczas którego dzieci i ich rodzice lepili pierogi z owocami.Oczywiście wszyscy otrzymali dyplomy.

Czerwiec 2022