Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 9 Maja 2021  |  Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

Serdecznie zapraszamy na Dzień otwarty produktu regionalnego w Wapiennym .
Będzie to cykliczne wydarzenie w naszym kalendarzu imprez kulturalnych.
Już dziś rusza rezerwacja wystawców!

Organizatorzy ponownie zapraszają wszystkich entuzjastów biegania w terenie do solidnego PRZEPALENIA – cztery piękne trasy biegowe w zachodnim Beskidzie Niskim, z tego 3 trasy na terenie Gminy Sękowa!

" ... Formuła zabawy pozostaje niemal bez zmian do roku poprzedniego. Dodajemy dodatkowy dzień na treningi (każdy etap biegamy od soboty do niedzieli przez 9 dni) oraz wprowadziliśmy opłatę 20zł (za 4 etapy). Zaczynamy 1 maja!
Biegamy SOLO, traktujemy tę zabawę jako indywidulany trening z solidnym elementem motywującym do podtrzymania formy w dobie pandemii.
OZNAKOWANIE
Trasy nie będą oznakowane jak podczas tradycyjnych zawodów, jednak w zdecydowanej większości będą poprowadzone oznakowanymi szlakami pieszymi. Poniżej znajdziesz dokładny opis każdej trasy, miejsca startu/mety i newralgicznych punktów. Na stronie znajdziesz również pliki GPX do wgrania do zegarków z funkcją nawigacji czy też aplikacji na smartfony.
4 TRASY
Biegamy na cztrerech trasach, a do klasyfikacji generalnej bierzemy pod uwagę Twoje najlepsze wyniki z trzech. Na danej trasie możesz przeprowadzić dowolną ilość treningów. Na kazdej trasie biegamy przez 9 dni, od soboty do niedzieli... "
HARMONOGRAM:
Trasa I „Magura” – 1-9 maja
Trasa II „Kornuty” – 15-23 maja
Trasa III „Nieznajowa” – 29 maja – 6 czerwca
Trasa IV „Lackowa” – 12-20 czerwca
Szczegóły na stronie organizatora:
 
ŹRÓDŁO: Gmina Sękowa 
 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i do wykonania własnych domków dla owadów, to dobra pora na zamontowanie takiego domku w swoim ogródku. Owady i krzewy oraz drzewa odwdzięczą się nam późnym latem, kiedy będziemy mogli kosztować pyszne owoce, dzięki temu, że kwiaty zostały zapylone przez m.in. innymi dzikie pszczoły.

 

Link: https://www.facebook.com/gok.sekowa/videos/183735963626532 

 

Z dumą ogłaszamy, że startuje nabór do Grupy Teatralnej!
Wszystkich dorosłych chętnych na niezwykłą przygodę, jaką jest teatr, kabaret, występy sceniczne i rozrywka, zachęcamy do zgłaszania się do nas!
Planujemy cykliczne, cotygodniowe spotkania w twórczej atmosferze z mnóstwem ciekawych pomysłów.

Camper Park Sękowa🚐🚐🚐🌲🌲🌲
to specjalny parking z zapleczem dla camperów, położony w Sękowej, obok drogi wojewódzkiej 977 relacji Tarnów – Konieczna, przy kompleksie sportowym. Do dyspozycji gości jest tu punkt dostępu do prądu, zaplecze sanitarne, a także bezprzewodowy internet. Turyści mogą korzystać również z obiektów należących do kompleksu sportowego.
Uzupełnieniem powyższej infrastruktury jest ścieżka spacerowa łącząca parking z zabytkowym kościołem pw. św. św Filipa i Jakuba (UNESCO), a także wiata wypoczynkowa, grill i plac zabaw.
Sękowa 181 38-307 Sękowa
Doba 35 zł
Nr.konta- account number
54879500052001001919840021
Tel. 791553771
Open from April to October
Day 9 €
The car park is situated next to the Tarnów - Konieczna regional road 977, at the sports complex. For visitors, e.g., an access point to current, wireless Internet and the sanitary facilities have been prepared. Tourists can also take advantage of the sports facilities belonging to the sports complex. A supplement of the above-mentioned infrastructure is the walking path connecting the car park with a historic church of St. Philip and Jacob, and also a recreational shelter, grill and a playground.
 

Serdecznie Zapraszamy!

Szczegóły na plakacie poniżej:

Wspólny projekt Parafii w Gładyszowie i Gminy Sękowa.
Realizacja wspólnego projektu, którego przedmiotem jest wyposażenie domu pielgrzyma w Gładyszowie
w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz doposażenie znajdującego się naprzeciwko cerkwi nowego budynku Centrum Narciarstwa Biegowego
w meble do pomieszczeń socjalnych i gospodarczych. W budynku świetlicy urządzono także ekspozycję starych fotografii, która ma wzmacniać tożsamość kulturową miejscowości Krzywa i Gładyszów. Wspólne działania mają być uzupełnieniem działań wspierających rozwój turystyki na terenie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”. Projekt o wartości 57 630 zł został w całości sfinansowany
z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Wyposażenie świetlicy w Krzywej i Gładyszowie na ogólnodostępne centra integracji” mająca na celu rozwijanie turystyki i rekreacji na obszarze Lokalnej Grupy Działania Beskid Gorlicki poprzez wyposażenie domu pielgrzyma w Gładyszowie i świetlicy w Krzywej w meble i ekspozytory upowszechniające dziedzictwo kulturowe regionu do dnia złożenia wniosku o płatność końcową współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Operacja realizowana jest w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego
przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”.
 
 
Życzymy Wam bezpiecznej służby,
zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,
a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności,
a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy!
 
Muzyczna Majówka z GOK 🥰🙈🌼💐🌻🎶🎵💪
Bardzo dziękujemy, że byliście z nami! 😊
 
Dziś 3 maja ogodz. 10.30 uroczystość NMP Królowej Polski, odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Sękowej. Koncelebrze przewodniczył ks. proboszcz Jacek Piróg. Święto religijne, czyli Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto państwowe Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W dzisiejszej homilii proboszcz Parafii w Sękowej Jacek Piróg podkreślał, że we wszystkich ważnych wydarzeniach naród Polski odwoływał się do opieki Matki Bożej Królowej Polski.
W tej podniosłej uroczystości udział wzięła Wójt Małgorzata Małuch ,Skretarz Gminy Michał Diduch ,Przewodniczący Rady Bogusław Moroń oraz OSP z Gminy Sękowa
 
 
Ustawa Rządowa, znana dziś jako Konstytucja 3 Maja, została uchwalona w 1791 roku przez Sejm 4-letni w celu reformy niewydolnego polskiego ustroju politycznego. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie, niezwykle postępową konstytucją.
Celebrując rocznicę uchwalenia dokumentu, polecamy animację objaśniającą słynny obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.
 

Baju Baj, Baju Baj proszę Pana... Muzyczna Majówka z GOK Sękowa - Zapraszamy do wysłuchania! Link poniżej:

https://www.facebook.com/gok.sekowa/videos/1928086410664158 

 

Dzisiaj (2 maja 2021 r.) na Cmentarzu nr 80 w 106 rocznice jednego z najważniejszych wydarzeń czyli Bitwy pod Gorlicami przedstawiciele Gminy Wójt Małgorzata Małuch ,Skretarz Gminy Michał Diduch oraz Przewidniczacy Rady Bigusław Moroń złożyli symboliczby wieniec pod pomnikiem przy asyście Gminnej Sraży Pożarnej.Modlitwę w intencji poległych odmówił Ks.Jacek Piróg .
Sołtys wsi Sękowa Lidia Kukla wraz z mieszkańcami zapalili symboliczby znicz.
 

Kalendarz wydarzeń

Maj 2021
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM