Dzisiaj jest: 29 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
Tak, jak obiecałam, pokazuję efekty pracy nad nagraniem naszego teatrzyku kukiełkowego. Żeby przybliżyć proces twórczy spektaklu, opiszę, co po kolei należało zrobić, aby uzyskać efekt finalny w postaci poniższego filmu.
1. Najpierw należało przygotować scenariusz. Powstał on na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Musiałam wziąć pod uwagę ilość aktorów i długość kwestii, których miały się nauczyć dzieci.
2. Kukiełki. Kiedy już miałam określone postacie, wykonałam je z papieru.
3. Z kolei trzeba było przygotować scenografię. Czyli front i tło.
4. Potem oświetlenie. Z pomocą kilku lamp doświetliłam scenę.
5. No i nagranie. To żmudny proces, bo nie dość, że należało ustawić poprawnie kamerę, to jeszcze odpowiednio animować kukiełki.
6. Kolejny etap to nagrywanie dźwięku. Kwestię każdego aktora musiałam kilkukrotnie nagrać.
7. Montaż. To NAJDŁUŻSZY proces powstawania niespełna dwuminutowego filmu! Należy przyciąć nagrane fragmenty wypowiadanych kwestii, zgrać je odpowiednio w czasie z wizją, dodać opisy, podkłady muzyczne, tło dźwiękowe.
Jak widzicie cała masa pracy, którą w profesjonalnym filmie wykonuje nawet kilkadziesiąt osób.
Zobaczcie, jak dzieciaki z warsztatów poradziły sobie w tworzeniu naszego teatralnego świata. Udostępniajcie post, żeby więcej osób mogło podziwiać efekty naszej pracy!
Miłego oglądania!
Karolina