Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
W sobotę wieczorem, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej miał miejsce niezwykły Koncert Muzyki Filmowej. Pomysł na niego zrodził się przy okazji prowadzenia warsztatów wokalnych przez Cantorii Kwartet.
Wydarzenie to miało na celu przede wszystkim podsumowanie pracy wokalnej jedenastu młodych dziewcząt, ale również ucztę dla oka i ucha dla licznie zgromadzonej publiczności.
Wokalistki zabrały nas w podróż do krainy filmu i muzyki, gdzie, jak powiedziała dyrektor GOKu pani Iwona Tumidajewicz, kamera oraz klucz wiolinowy to jedno, a aktor i śpiewak to jeden organizm.
Wieczorne koncertowe wojaże rozpoczęliśmy od dalekiej Afryki, Sawanny, do której zbliżyła nas opowieść o Królu Lwie i piosenka p.t.: "The lion sleep tonight" z tegoż właśnie filmu.
Następnie przenieśliśmy się w brodwayowskie klimaty, poznaliśmy historię słynnej melodii, którą rozsławił serial Dom z Papieru. Chodzi oczywiście o przebój „Stand by me” .
Zajrzeliśmy także do ulubionego bagna Shreka i wysłuchaliśmy interpretacji polskiej wersji "Alleluja" napisanej w oryginale przez samego Leonarda Cohena.
Następnie, z XIX wiecznej Szkocji i utworu „The Skye Boat Song” przeskoczyliśmy do bajkowego Zwierzogrodu, w którym dowiedzieliśmy się czym naprawdę jest odwaga i jaką moc mają marzenia.
fot.Karolina Florek-Bażyk

Pozwólcie na kolejną dawkę wspomnień z wczorajszego wieczoru.
Dzięki uprzejmości pani Haliny Gajdy, która również wykonywała zdjęcia na Koncercie Muzyki Filmowej, możemy jeszcze raz oddać się reminiscjencjom nastrojowego muzycznego spektaklu w Gminnym Ośrodku Kultury.

Listopad 2020