Dzisiaj jest: 23 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

30 września o godz. 19:00 zapraszamy na koncert premierowy Kwartetu Galicyjskiego, promujący płytę pod tytułem LEGENDY. Koncert transmitowany będzie na Youtube oraz w mediach społecznościowych zespołu.

Wydarzenie zostało zarejestrowane w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej.

Kwartet Galicyjski to kameralny zespół smyczkowy, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną oraz autorskie utwory inspirowane muzyką ludową.

Album „LEGENDY” zawiera w sobie kompozycje altowiolistki zespołu - Ewy Borcz, inspirowane ludowością. Jest to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Całość następujących po sobie utworów przechodzi płynnie od baśniowych opowieści, do dzisiejszego, realnego świata, pełnego zagrożeń i problemów cywilizacyjnych, z którymi zmaga się każdy z nas.

Płyta objęta została patronatem Burmistrza Miasta Gorlice.

Link: https://www.gorlice.pl/pl/220/8624/zbliza-sie-premiera-plyty-kwartetu-galicyjskiego.html

Listopad 2020