Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider
Za nami uroczystość XIV Gminnych Dożynek w Sękowej. W tym roku miały one jedynie wymiar duchowy, bowiem nasze spotkanie odbyło się w Kościele p.w. Józefa Oblubieńca w Sękowej.
Goście przybyli do świątyni mogli podziwiać uroczyste wniesienie wieńców dożynkowych wykonanych przez: Sołectwo Sękowa, Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej, Przedstawicieli Dzieci Pierwszokomunijnych oraz Grupa 50+Siary- Owczary.
Włodarz świątyni p.w. Józefa Oblubieńca w Sękowej, ksiądz Jacek Piróg, przywitał wszystkich zebranych gości, na czele z panią Wójt- Małgorzatą Małuch, Radnymi Gminy, Rolnikami i Pszczelarzami.
W trakcie podniosłej Mszy świętej dziękowaliśmy za obfite zbiory plonów. W trakcie homilii usłyszeliśmy jak wielki jest codzienny trud pracy na roli, jak trzeba doceniać każdy wkład pracy w zasianie ziarna, pielęgnowanie go, aż do momentu, kiedy można przystąpić do żniw i zbiorów.
Na koniec Mszy św. głos zabrała pani Wójt Gminy, która podkreśliła rolę tutejszych gospodarzy w rozwoju naszego regionu. Podziękowała im za każdy wkład pracy w uprawę ziemi, ale też przydomowych ogródków. Wyraziła również życzenie, żeby każdemu z nas żyło się dobrze i na stole nigdy nie zabrakło nam chleba.
Po Mszy nastąpiło rozdanie bonów upominkowych na ręce Starostów Dożynkowych.
Na pamiątkę tych XIV Gminnych Dożynek rozdawaliśmy drożdżowe kołacze, a Pani wójt na swe ręce przyjęła w darze od Starostów bochenki chleba.
Nasz GOKowski przystrojony samochód wyruszył jeszcze do sąsiadującego Małastowa, aby z tamtejszą ludnością świętować ten wyjątkowy dzień.
Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować ten niezwykle podniosły dzień z całego serca dziękujemy.
Dziękujemy dzieciom, które tak licznie towarzyszyły nam w oprawie naszego Wieńca. Były one ubrane w kolorowe stroje i swoim śpiewem umilały nasz korowód do Małastowa.
Dziękujemy księżom, włodarzom gminy, wszystkim parafianom i lokalnej społeczności za to, że po prostu byliście razem z nami, aby wspólnie świętować ten dzień.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Dożynek Gminnych - dzięki uprzejmości Pana Aleksandra Gucwy. Link poniżej:
 
Informujemy Państwa, że dzieci i młodzież biorąca udział w uroczystościach dożynkowych wystąpiła w strojach zakupionych w ramach projektu pn. "Zakup strojów dla zespołu pieśni i tańca "RAZEM", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury  w Sękowej.
 
Zakup strojów ludowych
"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020"
 
 
 
 
 
 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM