Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 29 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider
Pozytywne myślenie-wykorzystujemy jego siłę.
Dominującym akcentem Świąt Wielkanocnych, co roku jest niewątpliwie jajko, pieczołowicie malowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej.
— W GOK zawsze się malowało jajka woskiem— opowiada Alicja Połeć, która od wielu lat udoskonala swoją pasję i zaraża nią wszystkich pracowników.
Jak mówi Ala, istnieją różnice także w technice malowania woskiem, w zależności od regionów.
Jajka zdobione woskiem są po prostu piękne.
Przed rozpoczęciem malowania jaj woskiem, należy zatroszczyć się o roztwór z barwnikiem lub barwnikami, jeżeli chcemy uzyskać więcej kolorów. Za barwniki mogą służyć farby kupione w sklepie, przyrządzone według opisu na opakowaniu, lub też naturalne farby — czyli napar z łusek cebuli, ostudzony i z dodaniem 3 łyżek soli i 3 łyżek octu.
— Nie wszyscy lubią te kupowane chemiczne farby — mówi Ala — Zawsze mówię, że można mieć swój barwnik naturalny — z łusek cebuli — też maluje ładnie na czerwono lub na brązowo, w różnych odcieniach. Barwniki tylko muszą być ostudzone, inaczej wosk się roztopi i wzorek nam nie wyjdzie.
Żeby ułatwić pracę początkującym adeptom sztuki malowania jaj woskiem, Ala radzi ołóweczkiem podzielić kreską jajo na pół, dalej poprowadzić kolejną linię prostopadle do tej pierwszej. Linie wówczas przedzielą jajo na cztery części. Taki podział pomaga w utrzymaniu symetrycznego rysunku na jajku.
Efekty poniżej:

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM