Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2020  |  Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

A oto jak o naszej Piżamówce piszą media:

Ferie w Sękowej, czyli jak się świetnie bawić bez telefonu

Piżamówka to koronna impreza każdych ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej. Tak było i w tym roku. Dzieciaki z gminy spotkały się, tym razem pod rycerskimi sztandarami. Była budowa zamków, nauka dworskich tańców, bicie monet. Inne atrakcje można by jeszcze długo wymieniać.

Piżamówka była kolejnym dowodem na to, że dzieciakom trzeba tylko dobrze zorganizować czas, a zapomną o wpatrywaniu się w telefon. Choć zabaw zaczęła się wczesnym popołudniem, to temperatura i emocje ani na chwilę nie gasły. Było co robić, bo przecież każdy porządny rycerz powinien mieć zamek. Tych w naszej okolicy stosunkowo mało, więc trzeba się było wziąć za budowę. Sękowscy rycerze-architekci obrali dosyć zaskakujący kierunek - zamki ozdobione były na przykład kwiecistymi malowidłami albo poszarpanymi i pomiętymi gazetami. Wyglądały nader okazale, choć nie jeden esteta głęboko by się nad nimi zastanowił.

Każdy rycerze ma też giermka, czyli człowieka od wszystkiego. Jeden taki z Sękowej miał ich nawet całą drużynę. Efekt był taki, iż ubieranie wojownika w zbroję, zajmowało im kilka minut. Rycerze musieli też umieć tańczyć dworskie tańce. Oczywiście nie w zbrojach, ale sztuki pląsania też można się było nauczyć. W ramach rozrywki cała rycerska drużyna przyrządzała pizzę, a nieco starsi - pieczone w ognisku ziemniaki. Niech się schowają wszelkie owoce morza, zupy wykwintne, desery wytworne. Porządnie upieczony ziemniak, to jest strawa prawdziwego rycerza.

Nic nie przebije bitwy na popcorn, bicia monet ani wspólnego spania na scenie. Wypada tylko powiedzieć - kto nie był, niech żałuje!

Artykuł i mnóstwo fajnych zdjęć w linku poniżej:

Dziękujemy portalowi GORLICE.NASZEMIASTO.PL za ciekawą fotorelację z naszego wydarzenia feryjnego :)

Grudzień 2020