Dzisiaj jest: 28 Lutego 2020  |  Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Drodzy Państwo, poniżej prezentujemy artykuł o naszych dzisiejszych piernikowych warsztatach w GOK oraz link do artykułu i do mnóstwa zdjęć, które pojawiły się na portalu Wiadomości Gorlice NASZEMIASTO.PL. Cieszymy się ogromnie, że nasze działania dostrzegają lokalne media i dziękujemy za wspaniałą fotorelację.

"Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej zorganizował przedświąteczne warsztaty piernikowe. Nie było pieczenia, ale konstruowanie domku. Zadanie wcale nie było łatwe, o czym przekonali się uczestnicy, a przyszły całe rodziny. Czasem wielopokoleniowe. Niby proste - cztery gotowe ściany, elementy dachu, komina, a nawet drzewek dookoła. Tylko jak to wszystko razem złożyć, żeby było stabilne i estetyczne? Wprawdzie do dyspozycji budowniczych były dwa wiaderka lukru, ale materiał okazał się równie potrzebny, jak smaczny. Dzieciaki szybko to sprawdziły na własnych kubkach smakowych. Oblizywanie słodkiej masy z palców pochłonęło je bez reszty. Budowaniem chatki zajęli się więc dorośli. Zresztą, założeniem warsztatów była wielopokoleniowość. Sękowianie dali się namówić i do GOK-u przyszli pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki i prawnuki. Przez dwie godziny zabawa i emocje, które trudno opisać".

Link: https://gorlice.naszemiasto.pl/domek-z-piernika-tylko-pozornie-jest-latwa-konstrukcja-za/ar/c1-7475687?fbclid=IwAR36MdnVleCVir5Bnx6q8gXjqznlZqCxSu6BI7OJHAgEQtvO4nh-dSJNdmI

Luty 2020