Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 8 Lipca 2020  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

Patriotyczne uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej.   Uroczystość, w trakcie której wspólnie uczczono pamięć o walce, ofierze i poświęceniu wielu Polaków o wolność, rozpoczęła Msza św. w intencji ojczyzny, którą koncelebrował ks. proboszcz Jacek Piróg.  Po nabożeństwie głos zabrała Wójt Gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch, która w przemówieniu zwróciła uwagę, że dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, tak jak obecnie.  Cieszmy się i świętujmy niepodległość, błądźmy dumni, że jesteśmy Polakami i uczmy nasze dzieci miłości do ojczyzny.

Inspiracją do programu artystycznego, który wykonali uczniowie ze SP w Siarach pod kierunkiem Pana Mirosława Bogonia był pamiętnik. Historia opowiedziana w inscenizacji była przejmująca i autentyczna, bowiem opowiadała o dramacie I wojny światowej na naszym terenie – zniszczonych Gorlicach, Sękowej, tysiącach poległych.  Autentyczne zdjęcia z czasów I wojny dopełniały przesłania, byśmy pamiętali o tych, którzy oddali życie za ojczyznę, że dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce. Wzruszający i niezwykle szczery występ dzieci śpiewających „Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą” spowodował, że w niejednym oku pojawiała się łza. Po występie dzieci przed publicznością wystąpiła niezwykła grupa śpiewacza złożona z mieszkańców, od najmłodszych do seniorów pod kierunkiem Pana Mirosława Witkowskiego, uczestnika telewizyjnych, muzycznych show.  W repertuarze była między innymi Rota oraz Pierwsza Brygada oraz pieśni katolickie.

Uroczystość zakończyła się przejściem na cmentarz parafialny w Sękowej pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i złożenie kwiatów i zniczy.

źródło: https://www.sekowa.pl

 

 

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM