Dzisiaj jest: 11 Lipca 2020  |  Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

Warsztaty pisania ikon przeszły nasze najskrytsze oczekiwania. Uczestniczki warsztatów tak zaangażowały się w pisanie ikon, że warsztaty przedłużają się nawet do trzech godzin, a nawet mało tego, uczestniczki w przyszłym tygodniu zaplanowały spotkać się dodatkowo jeszcze przez dwa dni, co nas bardzo cieszy jako organizatorów.

Ikona pochłonęła wszystkich bez reszty. Pisanie ikon rozwija zdolności tych wszystkich, którzy poprzez wiarę chcą w kolorach i liniach dotknąć, doświadczyć Boga. Zajęcia mają być praktyczną formą uczenia się pisania ikon, formą duchowego poznania i doświadczenia świata ikon. Ikona sięga głębi naszej duszy, szuka i znajduje upragniony kres relacji osobowej, daje spokój : ”Ja i Ty”.

Projekt „Pasja ukryta w drewnie” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lipiec 2020