Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

Aktualnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej Pan Andrzej Pancerz prowadzi warsztaty lutnicze. Zajęcia obejmują wiele tematów praktycznych i teoretycznych oraz wdrożenie zasad bezpieczeństwa w czasie pracy, co jest bardzo ważne w procesie nauki konstruowania skrzypiec.


Celem warsztatów jest przybliżenie nie tylko samej budowy skrzypiec i piękna rzemiosła lutniczego, które  istnieje od pięciuset lat w niezmienionej formie, ale przede wszystkim danie uczestnikom warsztatów możliwości spróbowania swoich sił w pracy z niespotykanymi na co dzień narzędziami oraz materiałem jakim jest drewno. Narysowanie i wycięcie efów, czyli otworów rezonansowych to bardzo trudne zadanie wymagające użycia piłki włośnicowej oraz noży i pilników iglakowych o różnych kształtach. Na warsztatach uczestnicy zapoznali się ze sposobami łączenia i klejenia różnych materiałów, co jest niezbędne dla wykonywania prostych instrumentów wykonywanych przez młodzież.

Jak widać na załączonych poniżej fotografiach młodzi mieszkańcy gminy Sękowa z zapałem projektują, piłują, tną, pracują nad materiałem z drewna. Jesteśmy przekonani, że w instrument, który powstaje w ramach warsztatów, młodzi adepci lutnictwa „tchną” duszę i że artysta muzyk wydobędzie z niego piękny dźwięk.

Projekt „Pasja ukryta w drewnie” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM