Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

"Ikona… to jedyna w świecie sztuka, która na każdym poziomie artystycznym, nawet rzemieślniczym, odsłania nieprzemijający sens życia, którego potrzebę tak żywą odczuwa dziś świat współczesny" - Leonid Uspieński


Do takiej duchowej przygody zaprasza nas p. Barbara Sarnecka, instruktor prowadząca warsztaty ikonopisania w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej, która od niedawna wprowadza uczestników zajęć w arkana sztuki ikonopisania. Aby zrozumieć ikonę, najlepiej ,,zaglądnąć” do jej wnętrza, tj. zacząć pisać ją samemu. Nie potrzeba dyplomu szkoły artystycznej, ani talentu plastycznego. Potrzebna jest za to wiara, chęć obcowania z tajemnicą, cierpliwość, upodobanie w modlitwie, otwartość i pokora dziecka.

Na wstępie uczestnicy zostali wprowadzenie do tematyki zajęć oraz dowiedzieli się na temat historii Ikonopisania. Omówione zostały materiały, narzędzia wykorzystywane w tej technice, ich znaczenie, symbolika, poszczególne etapy powstawania ikon. Uczestnicy z zapałem zabrali się do pracy, aby przygotować deski do dalszych etapów pracy. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne warsztaty, ponieważ temat niewątpliwie zaciekawił wszystkich uczestników. 

Projekt „Pasja ukryta w drewnie” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM