Dzisiaj jest: 23 Lutego 2020  |  Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Dnia 13 września 2019  na Kompleksie Sportowo- Rekreacyjnym w Sękowej   został wyświetlony film historyczny pt “Łukasiewicz - nafciarz romantyk”.

Producentem filmu jest Pan Bogdan Miszczak, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas wieczornej  projekcji filmu. W główną rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Pan Mariusz Bonaszewski. Film obejmuje okres z życia głównego bohatera w latach 1848 - 1870, czyli od momentu rozpoczęcia przez Łukasiewicza we Lwowie pracy farmaceuty do uruchomienia rafinerii w Chorkówce. Scenariusz powstał w oparciu o pierwszy wywiad, jaki przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem krakowski dziennikarz Feliks Jan Szczęsny – Morawski. Do dzisiaj zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy pt: „Światek Boży i życie na nim”. Książka jest eksponatem muzealnym. Produkcja ukazuje  Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, człowieka bardzo wrażliwego o dobrym sercu, który nikomu nie odmówił pomocy ale głównie twórcę przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, którą jest rafinacja ropy naftowej. Film pokazał i udowodnił, że kolebka światowego przemysłu naftowego mieści się w Bóbrce na Podkarpaciu.

Luty 2020