Dzisiaj jest: 14 Grudnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

W Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej odbyło się spotkanie autorskie z okazji Dnia Dziecka .Gości powitała dyrektor Iwona Tumidajewicz. Tym razem naszym gościem był Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako twórca pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion.

Pan Wojciech znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników”.

Podczas spotkania pisarz opowiadał dzieciom ze szkół w Sękowej i Siar skąd czerpie pomysły do swoich książek – do tego celu wykorzystał ,,Worek Pomysłów” uszyty przez Elżbietę Wasiuczyńską, ilustratorkę książek o ,,Panu Kuleczce”. Rekwizyty z worka posłużyły najmłodszym do tworzenia skojarzeń przydatnych przy opowiadaniu ciekawych historii. Przy użyciu pacynek przywiezionych przez Autora młodzi widzowie mogli z kolei wcielić się w rolę postaci z książek.

Po spotkaniu uczestnicy mieli chwilkę na rozmowy z Wojciechem Widłakiem i autograf od sympatycznego Autora. Sekretarz Gminy Zofia Rowińska podziękowała za spotkanie oraz pogratulowała autorowi za zdolność i lekkość  w kontaktach z dziećmi .Złożyła serdeczne życzenia najmłodszym mieszkańcom gminy. Na zakończenie spotkania wszystkie pociechy dostały słodycze ufundowane przez Wójt Małgorzatę Małuch oraz kilka książek autorstwa Pana Wojciecha pozostało w Gminnej Bibliotece z autografem autora. Dodatkową niespodzianką były opaski odblaskowe ufundowane od sponsora Wysowianki. Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrektorów placówek szkolno-wychowawczych  Renaty Karwat oraz Bożeny Barnasiewicz za zaangażowanie w inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej.

Grudzień 2019