Dzisiaj jest: 25 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

14.07.2019, godz. 17:00, Owczary, cerkiew greckokatolicka Opieki Bogurodzicy (UNESCO)

Wiktoria Szubelak – gitara – koncert edukacyjny „CHOPINspired

Wiktoria Szubelak jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Artystka koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, Filharmonii Kaliskiej oraz Orkiestrą Teatro Regional del Maule w Chile. Występowała m.in. na V Festival Internacional de Guitarra de Maldonado w Urugwaju, XVII Festiwalu Entrecuerdas w Chile, IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre w Boliwii, V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie, XV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji, City of Derry Guitar Festival oraz Ards Guitar Festival w Irlandii Północnej.

link do miejsca koncertu:

Sierpień 2019