Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 23 Lutego 2020  |  Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

11lisObchody Święta Niepodległości

W miniony piątek przez cały dzień w Polsce odbywały się wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości. Nie inaczej było w naszej Gminie Sękowa. W ramach państwowych uroczystości o godzinie 10.30 odbyła się uroczysta Msza Św. za poległych w obronie Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej. Mszę Św. odprawił ks. mgr Janusz Kurasz.

Po zakończonej Eucharystii nastąpił uroczysty przemarsz z pocztami sztandarowymi na cmentarz parafialny. Orszak prowadziła orkiestra, do której należą dzieci ze szkoły w Siarach, pod przewodnictwem Pana Mirosława Bogonia.  W hołdzie Polakom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny złożono wieńce pod figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.

O godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, wszyscy chętni mieszkańcy gminy uczestniczyli w prawdziwej uczcie dla duszy i ciała. Stało się tak dzięki wspaniałemu przedstawieniu przygotowanemu przez Państwo Marzenę i Mirosława Bogoń. W rolę aktorów, którzy przenieśli nas do kawiarenki z czasów wojny, wcieliły  się niezawodne dzieci oraz młodzież ze Szkół w Sękowej i w Siarach oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury. Po akademii wszyscy mogli posilić się grochówką podaną prosto z kotła przez dzielnego żołnierza oraz sanitariuszkę.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM