Dzisiaj jest: 21 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

11lisObchody Święta Niepodległości

W miniony piątek przez cały dzień w Polsce odbywały się wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości. Nie inaczej było w naszej Gminie Sękowa. W ramach państwowych uroczystości o godzinie 10.30 odbyła się uroczysta Msza Św. za poległych w obronie Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej. Mszę Św. odprawił ks. mgr Janusz Kurasz.

Po zakończonej Eucharystii nastąpił uroczysty przemarsz z pocztami sztandarowymi na cmentarz parafialny. Orszak prowadziła orkiestra, do której należą dzieci ze szkoły w Siarach, pod przewodnictwem Pana Mirosława Bogonia.  W hołdzie Polakom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny złożono wieńce pod figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.

O godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, wszyscy chętni mieszkańcy gminy uczestniczyli w prawdziwej uczcie dla duszy i ciała. Stało się tak dzięki wspaniałemu przedstawieniu przygotowanemu przez Państwo Marzenę i Mirosława Bogoń. W rolę aktorów, którzy przenieśli nas do kawiarenki z czasów wojny, wcieliły  się niezawodne dzieci oraz młodzież ze Szkół w Sękowej i w Siarach oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury. Po akademii wszyscy mogli posilić się grochówką podaną prosto z kotła przez dzielnego żołnierza oraz sanitariuszkę.

Sierpień 2019