Dzisiaj jest: 25 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

SAM 1821

W piątkowy wieczór, 22 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej odbył się wernisaż „Pogranicza abstrakcji” - Piotra Qkla Kukli.

Zebranych gości powitała Iwona Tumidajewicz – dyrektor GOK. Autor prac opowiedział o swojej twórczości i chętnie odpowiedział na zadane pytania.

Piotr Qkla Kukla - absolwent tarnowskiego Plastyka oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Uzyskał dyplom z rzeźby. Od ukończenia studiów czynnie zajmuje się twórczością własną oraz działalnością związaną z różnymi aspektami sztuki (malarstwo sztalugowe i ścienne, rysunek, poezja, autorskie projekty edytorskie, happening, opracowania krytyczne, komiks, edukacja plastyczna i inne). Od 1997 roku pracuje w tarnowskim BWA jako kierownik Działu Organizacji Wystaw, obok pracy merytorycznej zajmuje się aranżacją i realizacją techniczną wystaw sztuki współczesnej.

Dziękujemy za miłe słowa artysty Piotra Qkla Kukli "To był niezwykły wieczór, niewielki ośrodek zagubiony wsród gór i mgieł... Atmosfera na wernisażu, ciepła i przyjazna, rzadko zdarza się, aby publiczność była tak żywo zainteresowana tym co aktualnie na ścianach. Serdecznie polecam to miejsce nieopodal Gorlic. Jeszcze raz dziękuję Pani Iwonie Tumidajewicz za tak ciepłe przjęcie! Andrzejowi, że dźwigał ciężar jednoosobowej tarnowskiej delegacji i Stasi Kumorek za dobre słowo"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Sierpień 2019