Dzisiaj jest: 24 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

received 367128687206415

Świat roślin w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Karpackim

Dzisiejsze kilku godzinne warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Tu mieszkam, tu zmieniam.’’ Jest to przygotowanie uczestników do budowy ogrodu sensorycznego na który GOK pozyskał środki a niebawem zostaną rozpoczęte prace przy jego realizacji.

Świat roślin to pojęcie dość rozległe, bo obejmujące wiele różnorodnych gatunków. Spotkanie miało miejsce w ZSP w Sękowej. Wykłady poprowadzili pracownicy Magurskiego Parku Narodowego. Najpopularniejsi przedstawiciele świata roślin to kwiaty, drzewa i krzewy, które możemy oglądać wędrując po terenie, czy to w górach, czy po dolinach. A że każdy szanujący się turysta powinien znać przynajmniej te najbardziej znane kwiaty czy drzewa, więc uczestnikom została przedstawiona galeria roślin i wręczona im w formie klucza który pomoże  w  edukacji oraz późniejszym obsadzaniu ogrodu sensorycznego. Wręczone zostały im również plansze z roślinnością i zwierzętami Beskidu Niskiego. Wykłady były poszerzone o tematykę nasion oraz budowy kwiatów. Wiemy już na etapie rozpoczęcia projektu, że chętnych do jego realizacji nie będzie brakowało. Dzieci już nie mogą się doczekać swego ogrodu i mają wiele pomysłów na jego obsadzenie. Swoje spostrzeżenia z wykładów łączyły z przydomowym ogrodem.

Serdecznie dziękujemy Magurskiemu Parkowi Narodowemu za dzisiejsze spotkanie edukacyjne oraz za aktywny udział Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sękowej.

SANTANDER fundacja TMTZ bez sanlogo santander fundacja

Sierpień 2019