Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2020  |  Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

received 367128687206415

 

Świat roślin w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Karpackim

Dzisiejsze kilku godzinne warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Tu mieszkam, tu zmieniam.’’ Jest to przygotowanie uczestników do budowy ogrodu sensorycznego na który GOK pozyskał środki a niebawem zostaną rozpoczęte prace przy jego realizacji.

Świat roślin to pojęcie dość rozległe, bo obejmujące wiele różnorodnych gatunków. Spotkanie miało miejsce w ZSP w Sękowej. Wykłady poprowadzili pracownicy Magurskiego Parku Narodowego. Najpopularniejsi przedstawiciele świata roślin to kwiaty, drzewa i krzewy, które możemy oglądać wędrując po terenie, czy to w górach, czy po dolinach. A że każdy szanujący się turysta powinien znać przynajmniej te najbardziej znane kwiaty czy drzewa, więc uczestnikom została przedstawiona galeria roślin i wręczona im w formie klucza który pomoże  w  edukacji oraz późniejszym obsadzaniu ogrodu sensorycznego. Wręczone zostały im również plansze z roślinnością i zwierzętami Beskidu Niskiego. Wykłady były poszerzone o tematykę nasion oraz budowy kwiatów. Wiemy już na etapie rozpoczęcia projektu, że chętnych do jego realizacji nie będzie brakowało. Dzieci już nie mogą się doczekać swego ogrodu i mają wiele pomysłów na jego obsadzenie. Swoje spostrzeżenia z wykładów łączyły z przydomowym ogrodem.

Serdecznie dziękujemy Magurskiemu Parkowi Narodowemu za dzisiejsze spotkanie edukacyjne oraz za aktywny udział Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sękowej.

SANTANDER fundacja TMTZ bez sanlogo santander fundacja

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM