Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

image036

 

3 listopada  w Sękowej odbyły się obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

O godzinie 16.00 zgromadziliśmy się w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP na uroczystej Mszy Św., którą odprawił ks. Proboszcz Jacek Piróg oraz ks. Michał Piętka. Po zakończonej Eucharystii i krótkim wystąpieniu wójt gminy – Małgorzaty Małuch rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych prowadzony przez Mirosława Witkowskiego w wykonaniu mieszkańców.

Po zakończonym koncercie nastąpił uroczysty przemarsz na cmentarz parafialny. W hołdzie wszystkim Polakom, którzy polegli w obronie Ojczyzny złożyliśmy wieniec i znicze pod figurą Jezusa Zmartwychwstałego.

            Dalsza część uroczystości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej. Wszyscy chętni mieszkańcy Gminy mogli wziąć udział w spektaklu słowno – muzycznym pt. „Urodziny Niepodległej” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Sękowej pod nadzorem Dominiki Jodłowskiej- Kubala, Agnieszki Tenerowicz, Mirosława Bogonia, w choreografii Grzegorza Halko. Po akademii wszyscy goście mieli okazję spróbować urodzinowego tortu „Niepodległej” oraz posilić się wojskową grochówką prosto z kotła.

Zakończyliśmy II etap. Inicjatywy kulturalne realizowane w ramach projektu „Odkryjmy się” – wzrost potencjału społecznego Gminy Sękowa Celem strategicznym projektu „było inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania Gminnego Ośrodka Kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego jej członów oraz kulturotwórczych zasobów społeczności. Cele zamierzano osiągnąć poprzez wspólną realizację nowatorskich działań  a więc nie realizowanych wcześniej przez ośrodek ani wnioskodawców. Założone cele zostały osiągnięte i podsumowanie odbyło się 3 listopada podczas obchodów z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości .Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Niektóre inicjatywy rozpoczynaliśmy w gronie ośmiu osób a finalnie kończyliśmy w grupach kilkadziesiąt osobowych.

 

loga

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM