Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

DSCN0020

 

28 września odbyły się drugie już warsztaty „Gry bitewne i modelarstwo”.  Zajęcia prowadzone są pod okiem instruktora – Jakuba Kaczmarczyka.

 

Gry bitewne są doskonałą okazją do rozwijania twórczego i logicznego myślenia a także wspólnej zabawy i przeniesienia się w zupełnie inny świat. Wspólnie budowaliśmy własną makietę,  poznawaliśmy zasady i tajniki  gry. Stoczyliśmy nawet  pierwsze rozgrywki. Gry bitewne z pewnością dostarczają dużą dawkę emocji-  wynik bitwy nie jest przesądzony do ostatniego rzutu kostką a każdy milimetr może zadecydować o zwycięstwie lub porażce.

Gry bitewne osadzone w realiach historycznych to gry rozgrywane na makietach odwzorowujących teren starcia i wykorzystujące figurki mające reprezentować walczące armie. Ta forma gier wojennych łączy w sobie pasję modelarską i naukę historii. Gracze mają możliwość odtwarzania zarówno starć czy kampanii historycznych, jak również rozgrywania hipotetycznych bitew utrzymanych w realiach danej epoki, w zależności od tego jak zostały przygotowane scenariusze wprowadzające. Wszystko to odbywa się na dioramach odwzorowujących teren, z wykorzystaniem elementów nastawnych (przedstawiających różne elementy rzeźby terenu itp.)

Przypominamy, że zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w piątek o godzinie 14.30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM