Dzisiaj jest: 14 Grudnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

50lat duze

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Sękowa świętowało 17 par. Uroczystość rozpoczęła się  od Mszą Św. w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Jacka Piroga, proboszcza Sękowej i ks. Jana Adamczyka, proboszcza Męciny Wielkiej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminny Ośrodku Kultury. Oficjalnie jubilatów oraz wszystkich zaproszonych gości powitała Iwona Tumidajewicz – dyrektor GOK słowami wiersza:

”Przez pół wieku przepłynęli
Dając co dzień krztę nadziei
Że ta miłość osławiona
Każdy czas może pokonać
Dając przykład wytrwałości
I w chorobie, i w radości
Przez pół wieku zawsze razem...
To przysięgli przed ołtarzem...”

Głos zabrała również Wójt Gminy Małgorzata Małuch, powiedziała m.in. ,, Te odznaczenia, które za chwilę otrzymacie, to specjalne podziękowania dla Was od całego społeczeństwa za to, że stworzyliście rodzinę i nienagannie przeżyliście ze sobą 50 lat. Ten medal to symbol wierności i lojalności. Złote Gody, obchodzi dzisiaj 14 par, lecz w gronie naszych jubilatów są również pary z dłuższym stażem małżeńskim, mianowicie 3 pary obchodzą Diamentowe Gody tj. 60 lat pożycia małżeńskiego. Na zakończenie powiedziała… ,, złote i diamentowe gody" to piękny przykład wzajemnego zrozumienia, wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości, wszystkim jubilatom życzę dużo zdrowia, miłości, cierpliwości i kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.

Piękne życzenia i gratulacje dla szanownych jubilatów popłynęły także od zaproszonych gości - Sekretarz Gminy Zofia Rowińska, Przewodnicząca Rady Gminy Sękowa Maria Wyżkiewicz oraz kierownik GOPS Michał Diduch.

Po odśpiewaniu „Sto lat” i wzniesieniu toastu symboliczną lampką szampana, pary jubilatów otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyła Wójt Małgorzata Małuch. Podczas wręczenia medali, były także dyplomy, legitymacje, upominki, czerwone róże oraz moc życzeń.  Uroczystość uświetnił występ Kazimierza Halucha oraz Agaty Kołodziejczyk.

Zaproszeni  jubilaci to ludzie, którzy przeszło 50, a nawet 60 lat temu połączyli swój los węzłem małżeńskim, kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieli sobie słowo „tak” i włożyli obrączki. Z Ich wspólnego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską. Jubileusz złotych i diamentowych godów to niepodważalny dowód, że dla wszystkich par miłość, tolerancja, szacunek, wzajemne porozumienie jest podstawą wspólnie przeżytych lat.

„Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” zostały odznaczone następujące pary:

1. Bodak Zofia i Roman
  2. Klimek Irena i Stanisław
  3. Niemiec Irena i Józef
  4. Płoszaj Maria i Czesław
  5. Potok Helena i Stanisław
  6. Prorok Halina i Tadeusz
  7. Przybycień Salomea i Czesław
  8. Rachel Maria i Józef
  9. Rybczyk Wanda i Kazimierz
  10. Szarowicz Zofia i Jerzy
  11. Tenerowicz Irena i Roman
  12. Wasylczak Maria i Roman
  13. Więcek Halina i Zdzisław

„Diamentowe Gody” - 60 LAT obchodzili:

1. Brach Józefa i Boleslaw
  2. Deć Cecylia i Stanislaw
  3. Stępień Felicja i Tadeusz
  4. Wśród jubilatów była także para Zachariasz Wanda i Kazimierz, skończyła 62 rok pożycia małżeńskiego.

Wszystkim jubilatom należą się najserdeczniejsze życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów – tych, które stawiacie sobie obecnie, jak i tych, które być może postawiliście sobie przed wielu laty wstępując na wspólną drogę życia.

Grudzień 2019