Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 26 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

IMG 20180726 102519       

        Podczas warsztatów rzeźbiarskich dzieci bardzo kreatywnie wymyślały i rysowały kształty zwierząt/zabawek itp. (większość wymyślała swoje kształty, kilka osób potrzebowało zachęty żeby się odważyć i przełamać przekonanie "ja nie umiem") aby potem przenieść swoje rysunki na drewniane, bukowe deseczki.

 

        Z racji pracy w drewnie bukowym opowiedziałam dzieciom o tych drzewach, żeby potrafiły rozpoznać buki (dotykaliśmy charakterystycznej kory tych drzew, oglądaliśmy na żywo liście i orzeszki bukowe, poznawaliśmy ciekawostki o tych drzewach) dzieci były otwarte na nową wiedzę i z chęcią badały te "eksponaty".

        Zapoznałam dzieci z narzędziem do wycinania kształtów w drewnie (wyrzynarka), oraz z zasadami bezpieczeństwa przy pracy z elektronarzędziami, dzieci były bardzo zaciekawione a moim celem było pokazanie jak łatwo można przenieść pomysł na rysunek a potem wyciąć wymyślony kształt w drewnie (pokazanie że nie jest to trudne, a realizacja pomysłu daje mnóstwo frajdy) oraz zachęcenie do próbowania nowych wyzwań.

        Każde dziecko otrzyma wycięty w drewnie zaprojektowany przez siebie kształt, nauczy się go szlifować papierem ściernym, a na koniec pokoloruje według własnego uznania.

        Dzieci były bardzo zaangażowane w każdy z etapów warsztatów, miały nowe pomysły, dopytywały o kolejne warsztaty i możliwość narysowania i wycięcia następnych kształtów. 

 

Marta Hübner

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM