Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

29

Nasze „Plenerowe Warsztaty Artystyczne” dobiegły końca. Pod okiem utalentowanych instruktorów: Stanisławy Kumorek, Marii Kondrad, Mirosława Bogonia, Agnieszki Żelazny przeżyliśmy wspaniałą dwudniową przygodę na terenie kompleksu  sportowo-rekreacyjnego „Orlik” w Sękowej.

Pierwszym punktem artystycznych spotkań były zajęcia prowadzone przez strażaków z OSP Sękowa  pt. „Żeby kózka nie skakała”. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zaczęliśmy nasze warsztaty od batiku prowadzonego przez Marię Kondrad, która swoją pasję przekazała naszym małym artystom. To technika malarstwa polegająca na kilkukrotnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Powstały piękne, niepowtarzalne obrazy, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Jeszcze prace batiku nie wyschły a uczestnicy mogli już wkraczać w świat czerpania papieru. Było to spotkanie z historią-sztuka wytwarzania papieru.

Każdy miał okazję wykonać swoją własną kartkę, co dawało uczestnikom ogromną satysfakcję a przy tym zajęcia były pouczającą zabawą, dającą możliwość poznania starego rzemiosła.

Jednocześnie część grupy tworzyła  „Zapisane pejzaże”. Pod okiem Stanisławy Kumorek powstawały barwne obrazy malowane na folii. Tworzyliśmy również własną kolekcję ubrań zdobionych farbami fluorescencyjnymi, a  efekty pracy podziwialiśmy po zmroku. To nie koniec naszej artystycznej podróży. Wytchnienia nie było końca.

Warsztaty kulinarne poprowadziły Polskie Piekarnie z Libuszy, na których dzieci same przygotowywały  kanapki, a na deser dla ochłody przepyszne lody z owocami i kolorową kruszonką.

Kolejnymi atrakcjami były: surwiwalowa bitwa muzyczna, karaoke, fitness kids oraz kino plenerowe, które zgromadziło wielu mieszkańców Gminy. Kolejny dzień rozpoczął się śniadaniem i rozdaniem „certyfikatów przetrwania” najwytrwalszym, którzy przetrwali noc.

Chcieliśmy wszystkim podziękować: dzieciom za ich obecność oraz zaangażowanie, rodzicom – za obdarowanie nas zaufaniem jak i wszystkim instruktorom i opiekunom za zapewnienie opieki i bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem wspólnie spędzonego czasu było pozyskanie nowych przyjaźni, nabycia umiejętności przygotowywania posiłków ,przetrwania w warunkach ekstremalnych.

Artystyczna piżmówka odbyła się w ramach  projektu „Artyści życia” oraz wsparciu finansowemu ,które zostało zapewnione przez wójt Gminy Sękowa za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz rodziców uczestników. Poniżej zamieszczamy kilka ujęć z tych wspólnie spędzonych dni .Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy.

Grudzień 2019