Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2020  |  Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

20180622 103846 resizedDom Zdrojowy w Wapiennem serdecznie zaprasza na wystawę zatytułowaną „Antarktyda”. To fotograficzna relacja z niezwykłego rejsu żaglowcem Europa, w którym wziął udział autor zdjęć Jacek Herman-Iżycki. Podróż rozpoczęła się w 2009 roku z Ushuai, argentyńskiego portu na Ziemi Ognistej w czasie antarktycznego lata, trwającego od grudnia do marca. Żaglowiec przepłynął przez Cieśninę Drake’a na Szetlandy Południowe, Półwysep Antarktyczny i wyspy na Morzu Weddella, następnie na Południową Georgię i wyspę Tristan da Cunha. Rejs trwający 52 dni zakończył się w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki).

Jacek Herman-Iżycki to absolwent Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej i Podyplomowego Studium Krajów Rozwijających się na Uniwersytecie Warszawskim – już od lat szkolnych fascynował się podróżami, które w połączeniu z pasją fotografowania i dokumentowania wyjazdów przyczyniły się do powstania również tej niepowtarzalnej wystawy. Ekspozycja prezentowana w Muzeum Ziemi przedstawia fascynującą przyrodę żywą oraz nieożywioną jednego z najbardziej niedostępnych obszarów kuli ziemskiej. Niezwykłe krajobrazy gór lodowych są tłem dla scen rodzajowych prezentujących bogatą faunę m.in. stada słoni morskich, kolonie pingwinów, foki oraz albatrosy.

Grudzień 2020