Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2020  |  Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

image256

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku na obiektach sportowo - rekreacyjnych w Sękowej zorganizowano gminne obchody dnia strażaka. Po uroczystym apelu, druhowie na wesoło świętowali wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Sękowa w ramach festynu z okazji strażackiego dnia dziecka.

 

Świętowanie rozpoczął uroczysty apel. Sygnał do jego przeprowadzenia dał Prezes OSP Męcina Wielka dh Damian Prorok składając meldunek Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofowi Kosibie. Przybyłych gości przywitał Komendant Gminny ZOSP RP w Sękowej dh Paweł Baranowski, a wśród nich m.in. Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę, Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP    w Krakowie dh Przemysława Wszołka, Członka Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch.

Podczas apelu wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia. Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został dh Jan Myszkowski z OSP Wapienne, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa dh Andrzej Tylawski z OSP Wapienne zaś Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa dh Mateusz Jurusik z OSP Wapienne oraz dh Wiesław Jerzak z OSP Owczary.
Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia uhonorowano dh Damiana Olszewskiego z OSP Sękowa oraz dh Szymona Haluch z OSP Męcina Wielka.

Wójt Gminy Sękowa dh Małgorzata Małuch wręczyła na ręce Prezesa OSP Wapienne dh Stanisława Myszkowskiego i Naczelnika dh Henryka Zemankiewicza gratulacje za zwycięstwo w IX Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych a także przekazała nagrodę pieniężną.

Po zakończonym apelu druhowie na wesoło świętowali rywalizując m.in. w przeciąganiu liny a także przygotowując pokaz ratownictwa technicznego.

Podczas przemówienia Radnego Województwa Małopolskiego Stanisław Pasonia jak i Księdza Wikariusza Michała Piętki z Parafii Św. Józefa Oblubieńca w Sękowej, podkreślona została waga przeprowadzania tego typu imprezy integracyjnej - Dnia Rodziny powiązanego z Dniem Strażaka, w trakcie których rodzina stanowi największą wartość.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Między innymi konkurencje dla dzieci, w których główna nagroda została ufundowana przez Panią Wójt Gminy Sękowa Panią Małgorzatę Małuch oraz Gospodę Magurską - vouchery o wartości 100zł na rodzinny obiad.

Ponadto mogliśmy podziwiać występy utalentowanej młodzieży i dzieci z Sękowej.Wystąpili wychowankowie z przedszkola, nasz wirtuoz Mirosław Bogoń oraz Kazimierz Haluch przygotowali występy wokalne swoich podopiecznych.

Dzieci wraz z rodzicami mogli skorzystać z szeregu atrakcji jak np. malowanie twarzy, balonowe zoo, w kąciku plastycznym tworzenie rodzinnego drzewa marzeń. Niekwestionowanym hitem okazała się również sękowska lemoniada ze świeżych owoców.

Kevin Aiston znany jako roześmiany strażak z programu "Europa da się lubić",jest absolwentem Szkoły Gastronomii w Londynie.Aotor książki "Kevin Sam W...Kuchni - Nie tylko fish&chips" oraz współautor dwóch kolejnych "Europa w kuchni" i "Ugryzć Świat".Po rozstaniu ze strażą pożarną wrócił do swojej pasji czyli gotowania.Gotuje głównie na targach gastronomicznych. Jest oficjalnym Szefem Kuchni dla BPCC (Brytyjsko-Polska Izba Handlowa). Gotował z wieloma Szefami kuchni np.Robertem Sową,Karolem Okrasą,Pascalem.Robertem Makłowiczem. Jest posiadaczem obecnego rekordu Guinnessa Światowegp za gotowanie największego pieroga ruskiego na świecie -ważył 94kg. Jego motto kulinarne: "Przepis jest tylko wskazówką a nie regułą". Kevin Aiston bardzo chętnie angażuje się w akcje charytatywne, jest pomysłodawcą stowarzyszenia "Kucharze bez granic". Asystentka Kevina Aistona - Małgorzata Stach,mistrzyni teleturniejów telewizyjnych Grille 2014,uczestniczka konkursów kulinarnych a także organizatorka Ogólnopolskiego Zlotu Kucharzy.Poprowadzili oni swoje kulinarne show, podczas którego radości nie było końca. Pod ich czujnym okiem wraz z małymi asystentami tworzone były pyszne szaszłyki, zarówno mięsne jak i owocowe. Nietypowe połączenia składników także znalazły zwolenników. Szaszłyki były robione np. z kiełbasy, mięsa drobiowego i truskawek.

Kulinarnych doznań dostarczał również piekący się dzik, którego zapach zachęcał do degustacji.

Na koniec zagrał dla wszystkich zespół „Two country”.

Impreza okazała się sukcesem. Pokazała, że działania, które zostały podjęte i zorganizowany program został pozytywnie odebrany przez mieszkańców i cieszył się wśród nich powodzeniem.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM