Dzisiaj jest: 21 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

20180217 091247 resized

Wieś pędzlem malowana o wschodzie słońca

w Gminnym Ośrodku Kultury

Domy ,płoty psie budy,anioły ,pasieki i wiele innych elementów znajdujących się w Sękowej lub widzianych oczyma wyobraźni dziecięcej zostało w szybkim tempie przenoszonych pędzlem i farbą na nasze płótno kilku metrowej długości .Stanisława Kumorek omówiła i zaplanowała wstępnie plan naszej panoramy. Dzieci widzą Gminę Sękowa jako niezwykle malowniczą. Wszystko jest pomalowane w bardzo szeroką gamę kolorów .Nie trzymaliśmy się zasad pędzla ale małe dłonie malując paluszkami wcale nie odbiegały od ideału a tym samym odkrywaliśmy pasję do tworzenia nowych rzeczy własnymi rękoma .Noski pomalowane na różne kolory a i nasze ubranka pozostawiały wiele do życzenia ale radość artystów,podziękowania ,planowanie już następnych spotkań w Gok-u z każdą chwilą mimo zmęczenia koordynatorów projektu uświadamiała nam ,że to była dobra decyzja,że takie inicjatywy są ważne dla naszych małych mieszkańców .Przed chwilą jeszcze nic nie było Doceniając ich kilkugodzinny wysiłek ,chwaląc dodawaliśmy im siły by wytrwały w swoim zamyśle- wierzcie nie było łatwo - ale warto było.

Sierpień 2019