Dzisiaj jest: 24 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

20171208 150923

Nasi szanowni goście niczym średniowieczni rzemieślnicy samodzielnie przygotowują pierniki-  warsztaty tworzenia pierników Bożonarodzeniowych w Sękowej.

W piernikowych warsztatach twórczych będących częścią bogatej oferty Polskich Piekarni z Libuszy wzięło udział kilkadziesiąt osób.  Niniejsza propozycja animacji czasu wolnego stworzona została w oparciu o kreatywny i interaktywny program wypieku i zdobienia pierniczków o najróżniejszych kształtach.  Udział w kreatywnych warsztatach twórczych z zakresu wypieku i wyobraźni zdobienia, był skierowany do dzieci i młodzieży. Warsztaty były sposobem na przybliżenie zapominanych tradycyjnych zwyczajów bożonarodzeniowych .Nasi uczestnicy niczym średniowieczni rzemieślnicy samodzielnie tworzyli piernikowe dekoracje, pracowali z masą piernikową podsypując ją starannie mąką. Wałkowali swoje ciasto i odciskali najróżniejsze formy . W Gminnym Ośrodku Kultury na kilka godzin powstała interaktywna pracownia pierników gdzie królowały korzenne zapachy.

Sierpień 2019