Dzisiaj jest: 28 Lutego 2020  |  Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

wit2

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury pojawiło się wiele pociech, które wykonywały witraże z papieru.
Wykonuje się je podobnie jak wycinanki "richelieu", z tym, że rysunek przenosimy na ciemny karton. Odwróciwszy ten ażurowy karton na drugą stronę, pod każdą płaszczyznę przyklejamy bibułkę w odpowiednim kolorze zgodnie ze szkicem. Zamiast bibułki można użyć bardzo cienkiego papieru pomalowanego farbą akwarelową. Po wyschnięciu farby papier można nasycić olejem.

Aby praca była estetyczna, wycinamy dwa ażurowe kartony i po przyklejeniu bibułki do jednego z nich zakrywamy jego brzydką stronę drugim kartonem. W ten sposób będzie można oglądać witraż z obu stron. Uczestnicy warsztatów swoje prace zabrali do domu by zawisły na okienkach w ich pokoju. Prace były przepiękne, sami zobaczcie.

Luty 2020