Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2020  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
gok sękowa, gmina sękowa, ośrodek kultury
Shadow
Slider

Bartne

 

Zapraszamy na kolejny koncert Muzyki Zaklętej w Drewnie - Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. 

13 sierpnia godzina 17:00 - 18:30 

W  cerkwi greckokatolickiej pw. św. św. Kosmy i Damiana w Bartnem - wystąpi Susanna

 

 

 

 

 

Susanna

Od chórów cerkiewnych przez folklor, folk, muzykę klasyczną, jazz, muzykę teatralną i współczesną. Kocha improwizację. Najczęściej śpiewa i tworzy w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, łemkowskim, polskim, rosyjskim i angielskim. 

Urodziła się w Poczajowie (Ukraina) gdzie w wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, którą kontynuowała po przyjeździe do Polski w 1992 roku. Poza skrzypcami chętnie chwyta za bandurę, wiolonczelę, kontrabas, lirę korbową instrumenty perkusyjne, wykorzystując je w sposób niekonwencjonalny. Jej najważniejszym instrumentem jest jednak głos, o szerokiej skali i ogromnych możliwościach, co pozwala wykonywanie zarówno muzyki ludowej 
w sposób autentyczny jak i stylizowany. Nie boi się sięgać również po utwory klasyczne nadając im nowego niekiedy orientalnego brzmienia lub przywracając im, ich tradycyjne korzenie. 

W roku 2017 wystąpiła podczas Festiwalu Opera Rara w Krakowie wykonując m.in "Pieśni księżniczki z baśni op. 31" Karola Szymanowskiego do wierszy Zofii Szymanowskiej oraz pieśni kurpiowskie na głos i fortepian op. 58 Karola Szymanowskiego.
Śpiewa, tworzy i koncertuje od dziecka. Była członkiem wielu chórów i zespołów między innymi zespołu Widymo. Współpracuje z teatrami formy i pantomimy. Nie boi się komponowania na żywo przed publicznością. 

W 2013 roku wydała debiutancki album „Wesna, wesnoju” na którym znalazły się autorskie pieśni oraz ludowe pieśni z Karpat w oryginalnych, autorskich, wielogłosowych aranżacjach. Wydała płytę z muzyką do spektaklu z pieśniami z repertuaru Anny German oraz wzięła udział w wydaniu płyty z pieśniami łemkowskiego poety i kompozytora Petra Murianki.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Search - SP Page Builder
PLG_JEV_SEARCH_TITLE
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Copyright © 2018 GOK Sękowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM