Dzisiaj jest: 22 Sierpnia 2019  |  Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

war7

Dobiegły końca warsztaty w Bartnem. Uczestnicy odwiedzili muzeum w dawnej cerkwi, zobaczyli ekspozycję kamieniarstwa oraz pracowali nad animacją. W międzyczasie uzyskiwali informacje jak to było z tym kamieniarstwem we wsi. Mieli możliwość zobaczenia jak powstaje chleb na zakwasie. Finałem tygodniowych warsztatów był pokaz animacji i wystawa zdjęć dokumentująca całe działania.
Ile czasu potrzeba, aby stworzyć odcinek? Ile potrzeba zrobić zdjęć? Odpowiedź na te pytania otrzymali uczestnicy warsztatów z animacji poklatkowej.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnymi technikami, takimi jak: animacja wycinankowa, rysunkowa, pikselacja czy z technikami kombinowanymi. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożyli od razu na praktykę, tworząc wspólnie z innymi uczestnikami własny film.

Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie. Uczestnicy wykonali ponad 1500 zdjęć.
Gminny Ośrodek Kultury z partnerem Stowarzyszeniem rozwoju Sołectwa Krzywa miał możliwość tworzenia warsztatów dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury .

Oto efekty pracy podczas warsztatów z animacji poklatkowej dla dzieci.

Sierpień 2019