Dzisiaj jest: 29 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

Muzyka

Zapraszamy na kolejny koncert 11 edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie - Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

23 lipca godzina 17:00

W jednym z najcenniejszych kościołów drewnianych Małopolski - kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej - wystąpi Kwartet Galicyjski.

Zespół od 2013 roku działa na terenie całej Małopolski, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar. Muzyka klasyczna, filmowa, rozrywkowa, a także folk w nowoczesnej odsłonie to klimaty, które najczęściej można usłyszeć na koncertach. Zespół posiada własne aranże utworów znanych i lubianych przez publiczność, ciągle poszerza repertuar o muzyczne nowości oraz największe przeboje dawnych lat. Wykonuje utwory napisane w oryginale na kwartet smyczkowy (np.: J. Haydn, W. A. Mozart, A. Borodin, P. Glass), jak również aranżacje najpiękniejszych utworów orkiestrowych, fortepianowych czy wokalnych.
W skład zespołu wchodzą studentki i absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Link do wydarzenia

Listopad 2020