Dzisiaj jest: 28 Lutego 2020  |  Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

s7

Symbol mandali obecny jest niemal we wszystkich kulturach na świecie. Tym razem dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury  pod okiem Pani Agnieszki wykonały wędrówkę do świata symboli rdzennych mieszkańców Ameryki - indiańskich plemion Huichol i Tepehuan.

- oko Boga - mandala tkana z przędzy - to starożytna kontemplacyjna praktyka duchowa dla wielu rdzennych mieszkańców obu Ameryk . Tradycyjnie była i jest tworzona aby pobłogosławić dom, albo jako wartościowy i wiele znaczący prezent. Podobno dzięki temu mozna widzieć to co jest niewidoczne dla oczu :)

Na warsztatach dzieci  poznały zasady tworzenia takiej mandali, znaczenie używanych kolorów oraz podstawowe figury używane w tkaniu tych przedmiotów oraz stworzyły swoją własną mandalę , którą zabrały do domu.

Luty 2020