Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

DSCF1199W ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego ,, Świat pod Kyczerą” zespoły folklorystyczne z różnych krajów zawitały także do Sękowej. W tym roku w festiwalu uczestniczą zespoły z następujących krajów: Chin, Turcji (TUFAK Youth Club), Kostaryki ( ITOS Cultural Group Mario Vindas Schoo), Gruzji (Georgian Folk Dance Group MARULA), Czech i oczywiście z Polski Kyczera.

Festiwal rozpoczął Dyrektor Festiwalu ,,Świat pod Kyczerą,,Jerzy Starzyński , Mirosława Kopystiańska Przedstawiciel Mniejszości łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Wieczór w Sękowej tętnił życiem ,muzyką , tańcem oraz śpiewem.Licznie zgromadzona publiczność podziwiała barwne stroje i korzystała z możliwości zrobienia sobie zdjęć z wykonawcami.

Foto: Marek Podraza

Listopad 2020