Dzisiaj jest: 23 Września 2020  |  Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

W kościele pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej (UNESCO) odbył się finałowy koncert festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie.

W XVI-wiecznym kościele wystąpili: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce, Stanisław Słowiński – skrzypce, aranżacje muzyczne, Jasiek Kusek – instrumenty klawiszowe, Justyn Małodobry – kontrabas

Koncert inspirowany jest polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia. Zawiera również kompozycje Zygmunta Koniecznego inspirowane ludowością oraz obrzędowe polskie i słowiańskie pieśni rytualne.

Joanna Słowińska – charyzmatyczna pieśniarka, znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego (Wyspiański Koniecznego, Litania polska), Stanisława Słowińskiego (Zielnik polski, Bursztynowe drzewo). Koncertowała w większości krajów Europy (m.in. w ramach WOMAD UK), w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Chile), w Azji (Gruzja, Indie, Korea Południowa). Jest laureatką wielu renomowanych festiwali. Jej kolejne solowe płyty: „Live in Alchemia” oraz „Możesz być” znalazły się w czołówce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Stanisław Słowiński – skrzypek, kompozytor, aranżer, jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutował autorskim albumem Landscapes too Easy to Explain”, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Koncertował w Europie (Niemcy, Hiszpania, Islandia, Serbia, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry), w Azji, w Ameryce Południowej. Laureat Grand Prix i Nagrody Specjalnej Jazz Juniors, Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa Nadzieja" w ankietach Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Jako lider projektów autorskich, muzyk sesyjny nagrywa m.in. dla For Tune, Kayaxu. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował i komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, składy jazzowe, aż po utwory orkiestrowe.

Szczegółowe informacje: ✅ www.drewniana.malopolska.pl ✅ www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie/

Organizator: Małopolska Organizacja Turystyczna Realizacja wideo: MVSpro Festiwal

Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=ZvWzbO9w3SU&fbclid=IwAR1ndW929OL78_PAvA4ZbZDK8hFqluGgK4ssVgdhHq9pcK2NZJW32_1sTiE&app=desktop

Ostatnie warsztaty w sezonie letnim kończymy z kolorowym przytupem!
Malowaliśmy dzisiaj palcami i świetnie się przy tym bawiliśmy.

Wszyscy użytkownicy boiska na "Orliku" w Sękowej przyjęli tę wiadomość z wielkim zadowoleniem. Wysłużone i mocno zniszczone siatki na bramkach zostały wymienione na nowe, co znacznie podniosło komfort gry!
Zobaczcie sami😉
Serdecznie zapraszamy na koncert zwieńczający I Edycję Warsztatów Wokalnych prowadzonych przez Cantori Kwartet w następną sobotę (26 września) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej.
Podczas 6 tygodni wytężonej pracy nad techniką emisji głosu, ćwiczeniami oddechowymi, rozluźniającymi, uruchamiającymi przeponę, uczestniczki warsztatów nabyły umiejętność świadomego śpiewania, kontrolowania swojego głosu oraz obycie sceniczne.
Owoce współpracy Cantori Kwartetu z młodym artystycznym pokoleniem to między innymi przeniesienie się w czasie do bajkowego anturażu Wytwórni Disneya ale również filmów takich jak: "Shrek", "Dom z papieru", "Zwierzogróg" i innych.
W klimacie starego kina będziemy mogli rozkoszować się wokalami:
Nadii Borek,
Oliwii Ciesielskiej,
Sandry Kret,
Amelii Kwaśniak
Justyny Nowak,
Moniki Piszczek oraz
Anny Szloch.
Do zobaczenia!
Pozwólcie, że powrócimy wspomnieniami do wspaniałego koncertu w #UzdrowiskoWapienne .
Wykonawcy:
Mirosław Witkowski
Mirosław Bogoń
Piotr Przyrowski
Rafał Boniśniak
oraz uczestnicy Warsztatów Twórczych z Gminy Sękowa.

Wrzesień 2020